Ειδήσεις από και για το Μεγανήσι
16 Ιουλίου 2019

Ισοπαλία για τον ΠΑΣ Μεγανησίου την Κυριακή απέναντι στους Τσουκαλάδες

1-1 το τελικό αποτέλεσμα του ΠΑΣ Μεγανησίου απέναντι στην Αναγέννηση Τσουκαλάδων. Στο σκορ προηγήθηκε, στο 1ο κιόλας λεπτό, ο ΠΑΣ Μεγανησίου, με «καρφωτή» κεφαλιά του Βησσαρίωνα Αργύρη, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ από τον Σπύρο Πολίτη. Όμως, η ομάδα των Τσουκαλάδων κατόρθωσε να ισοφαρίσει λίγο στο 52ο  λεπτό του αγώνα μετά από υπόδειξη πέναλτι (χέρι μέσα στην περιοχή).

ΠΑΣ ΜΕΓΑΝΗΣΙΟΥ: Σολδάτος Ι, Πολίτης Π, Φερεντίνος Χ, Πολίτης Ι , Αθανίτης Ε, Μπαρκουζος Σ, Κονιδάρης Β, Σολδάτος Γ, Ραμάι Μ, Πολίτης Σ, Αργύρης Β(78′ Στραγαλινός Σ).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΩΝ: (Αντωνίου Σ.) Σταματέλος Μ, Βεργίνης Γ, Ροντογιάννης Π, Σολδάτος Π, Κολοκανάκης Δ, Ροντογιάννης Α, (85′ Παναγιωτόπουλος Κ) Λιβιτσάνος Θ, Κάτσενος Χ, Μιχαλάτος Δ, Κεντράι Δ, Καταγής Σ.

Οι ποδοσφαιριστές της Αναγέννησης και το Δ.Σ , ευχαριστούν τον ΠΑΣ Μεγανησίου για την άψογη φιλοξενία.

ΠΗΓΕΣ: pasmeganisiou.wordpress.com, mylefkada.gr