Ειδήσεις από και για το Μεγανήσι
14 Οκτωβρίου 2019

Οργανωτική δομή της Επτανησιακής Αναγέννησης

Η  ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΔΟΜΗ

ΤΗΣ EΠΤΑΝΗΣΙΑΚΗΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ

16 Μάη 2011

Η Επτανησιακή Αναγέννηση, συνεπής, σταθερή και πιστή στις προεκλογικές της  δεσμεύσεις αλλά και στην εντολή του Επτανησιακού Λαού της 7η Νοέμβρη 2010 για την επίλυση των συνεχών και επιδεινούμενων  προβλημάτων του, αγωνίζεται αταλάντευτα, καθημερινά και με συνέπεια για την επίλυση των προβλημάτων τους.  Σήμερα  δίνουμε στη δημοσιότητα το οργανωτικό  σχήμα της παράταξης.

Οι τομείς έχουν έναν υπεύθυνο για όλα τα νησιά και θα συμπληρωθούν με έναν/μια αναπληρωτή/τρια από κάθε νησί.

Θα διευρυνθούν  με μέλη από όλα τα νησιά μας από τους υποψηφίους και  από τους  εθελοντές φίλους της παράταξής μας:

Α. ΤΟΜΕΙΣ

1. Τομέας Παιδείας, Επιστημόνων και Επτανησιακής Ιστορίας:  Γιώργος  Κούρτης

2. Τομέας Τουρισμού: Παναγιώτης Σκληρός

3. Τομέας Οικονομίας και Οικονομικών: Κατερίνα Καββαδά

4. Τομέας  Νησιωτικών Πολιτικών και Ναυτιλίας: Ανεμογιάννης Κώστας – Κασσίμης Σπύρος.

5. Τομέας   Αθλητισμού:  Παργινός Βίκυς

6. Τομέας Ανάπτυξης Υπαίθρου (Αλιεία, Αγροτικές καλλιέργειες, κρασί, λάδι, μέλι, σταφίδα, κτηνοτροφία):   Βασιλάκης Γιάννης

7. Χωροταξίας και Περιβάλλοντος:  Βασιλάκης Παύλος

8. Δασικών Προβλημάτων: Θανάσης Λαβράνος

9. Δικτύων και Κοινωνικών Κινημάτων: Μυρτώ Παυλουδάκη

10. Δικτύου Κάστρων και Φεστιβάλ: Δρακόπουλος  Σπύρος

11. Εμπόρων-Επαγγελματιών- Βιοτεχνών:  Θανάσης  Μιχαλάς

12. Οργανωτικής Πολιτικής: Δημήτρης Κυπριώτης.

13. Εργασίας, ασφάλισης, υγείας, κοινωνικής μέριμνας και προστασίας: Σοφία Λίβερη

14. Δημοσίων, Περιφερειακών και Δημοτικών έργων:  Θανάσης Λαβράνος

15. Ενέργειας: Βασιλάκης Παύλος

16. Νεολαιίστικων  Κινημάτων και Ρευμάτων: Σπύρος Μοσχάτ

17. Τομέας  Συμπαραστάτη των Πολιτών: Τρίψα Βασιλεία

18. Εθελοντισμού: Ελένη Περατικού

19. Ομογενών, Αποδήμων  και Μεταναστών: Νικόλας  Γιώργος

20. Δημοσίων Σχέσεων:  Χαρίτος Αντώνης

Οι  Τομείς  θα διευρυνθούν με μέλη από όλα τα νησιά μας από τους υποψηφίους και από εθελοντές φίλους μας.

Β.  ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΚΥΚΛΩΝ

Α. ΚΥΚΛΟΣ ΘΕΣΜΩΝ :   Σκληρός Παναγιώτης

Β. ΚΥΚΛΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ  ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ:     Λίβερη Σοφία

Γ. ΚΥΚΛΟΣ ΔΙΚΤΥΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΡΕΥΜΑΤΩΝ: Μυρτώ  Παυλουδάκη

Γ. ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ  ΓΡΑΦΕΙΟ

Το Πολιτικό Γραφείο αποτελούν:

Ο    Επικεφαλής της  Παράταξης: Γιώργος Καλούδης.

Οι  4 υποψ. Αντιπεριφερειάρχες:

Μάκης Φόρτες, Γιάννης Αγαλλιανός, Δημήτρης Πουλιέζος και Γιώργος Κούρτης.

Και οι υπεύθυνοι  των κύκλων:

Παναγιώτης Σκληρός, Σοφία Λίβερη και Μυρτώ Παυλουδάκη.

 

0 Shares

Σχετικά άρθρα

H παγίδα των γενόσημων

Είτε εύπιστοι, είτε σε διατεταγμένη υπηρεσία πολιτικοί τάσσονται υπέρ των εισβολέων και δημαγωγούν, ισχυριζόμενοι ότι ωφελούν τους πολίτες – κερδίζοντας […]

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *